Komora hiperbaryczna na trudno gojące się rany

Nasz gabinet tlenoterapii w Bielsku-Białej to miejsce, gdzie możesz odzyskać zdrowie w zaskakująco szybkim czasie. Wiele badań potwierdza niezwykłą skuteczność tlenoterapii. Wspomaga organizm w codziennym funkcjonowaniu i wspiera go w walce z różnymi chorobami. Terapia ta jest między innymi świetnym rozwiązaniem, jeśli chodzi o problemy skórne. Ma między innymi zbawienny wpływ na trudno gojące się rany.

Nie musisz nam wierzyć na słowo! Za zgodą jednego z naszych pacjentów przedstawimy historię jego schorzenia i udowodnimy, jak tlenoterapia pomogła mu w odzyskaniu zdrowia.


Jak długo goi się rana?

Proces gojenia się prawidłowo leczonej rany trwa zazwyczaj od kilku do kilkunastu dni. Zależy to głównie od jej lokalizacji, przyczyny i wielkości. Jest jednak wiele stanów chorobowych, które znacznie utrudniają proces gojenia, stając się wielkim dyskomfortem dla pacjenta. Bardzo często związane jest to z niewydolnością krążenia w okolicach rany lub z cukrzycą, która zmieniając metabolizm całego organizmu, wpływa negatywnie na proces gojenia.


Co zrobić z trudno gojącą się raną?

Rozwiązaniem jest tu zastosowanie tlenoterapii, która świetnie wpływa na całe ciało. Na trudno gojące się rany - tlenoterapia w naszym gabinecie w Bielsku-Białej. Terapia w komorze hiperbarycznej jest doskonałym elementem uzupełniającym równoległe leczenie chirurgiczne i antybiotykoterapię. Pomoże przy owrzodzeniach w przebiegu cukrzycy, owrzodzeniach po leczeniu napromienianiem, ranach oparzeniowych, przeszczepach skóry oraz odleżynach. Tlenoterapia działa na zasadzie dotlenienia tkanek, przyspieszonej regeneracji nabłonka, szybszego wydalania toksyn i ogólnej poprawy metabolizmu całego ciała.


Już dzisiaj zamów wizytę w naszym gabinecie i pozbądź się swoich problemów zdrowotnych!