Komora hiperbaryczna na trudno gojące się rany

Nasz Gabinet Tlenoterapii w Bielsku-Białej to miejsce, gdzie możesz odzyskać zdrowie w zaskakująco szybkim czasie. Wiele badań potwierdza niezwykłą skuteczność tlenoterapii. Wspomaga organizm w codziennym funkcjonowaniu i wspiera go w walce z różnymi chorobami. Terapia ta jest między innymi świetnym rozwiązaniem, jeśli chodzi o problemy skórne. Ma między innymi zbawienny wpływ na trudno gojące się rany.


Jak długo goi się rana?

Proces gojenia się prawidłowo leczonej rany trwa zazwyczaj od kilku do kilkunastu dni. Zależy to głównie od jej lokalizacji, przyczyny i wielkości. Jest jednak wiele stanów chorobowych, które znacznie utrudniają proces gojenia, stając się wielkim dyskomfortem dla pacjenta. Bardzo często związane jest to z niewydolnością krążenia w okolicach rany lub z cukrzycą, która zmieniając metabolizm całego organizmu, wpływa negatywnie na proces gojenia.


Co zrobić z trudno gojącą się raną?

Rozwiązaniem jest tu zastosowanie tlenoterapii, która świetnie wpływa na całe ciało. Na trudno gojące się rany - tlenoterapia w naszym gabinecie w Bielsku-Białej. Terapia w komorze hiperbarycznej jest doskonałym elementem uzupełniającym równoległe leczenie chirurgiczne i antybiotykoterapię. Pomoże przy owrzodzeniach w przebiegu cukrzycy, owrzodzeniach po leczeniu napromienianiem, ranach oparzeniowych, przeszczepach skóry oraz odleżynach. Tlenoterapia działa na zasadzie dotlenienia tkanek, przyspieszonej regeneracji nabłonka, szybszego wydalania toksyn i ogólnej poprawy metabolizmu całego ciała.


Już dzisiaj zamów wizytę w naszym gabinecie i pozbądź się swoich problemów zdrowotnych!