Komora hiperbaryczna

Komora hiperbaryczna w Bielsku-Białej

Jeżeli zastanawiasz się czy sama sesja tlenoterapii jest bezpieczna i czy przez cały okres jej trwania nie będziesz odczuwać dyskomfortu – odpowiadamy: tak!

Aby zapewnić naszym pacjentom jak najbezpieczniejszy i najbardziej komfortowy z możliwych czas spędzony podczas zabiegu tlenoterapii zaopatrzyliśmy nasz gabinet w specjalistyczną komorę hiperbaryczną do tlenoterapii Hyperbaric Chamber – Monoplace OX-III. Wyposażona została ona w duże, przezroczyste drzwi nie tylko po to, aby ułatwić wejście i wyjście z niej, ale również po ty by nasz specjalista mógł przez cały okres trwania zabiegu monitorować stan pacjenta i nadzorować pracę samej komory. Ponieważ zalecany czas trwania jednej sesji tlenoterapii wynosi sześćdziesiąt minut, aby zapewnić wygodę i komfort użytkowania, urządzenie zostało wyposażone w specjalnie wyprofilowaną poduszkę i materac. Komora jest przestronna a dzięki wspomnianym już przezroczystym drzwiom, zapobiega klaustrofobicznym odczuciom.
W trosce o zachowanie wysokiej sterylności i spełnianie wszelkich standardów higieny urządzenie to zostało wykończone wewnątrz wyjątkowym, antybakteryjnym materiałem skóropodobnym. Kompresor, który umożliwia pracę tego modelu jest bardzo cichy a samemu zabiegowi towarzyszy uczucie odprężenia, dzięki czemu można uznać go nie tylko za leczniczy, ale właśnie również za odprężający i pozwalający na pozbycie się uciążliwego napięcia i stresu. Moduły kontrolne komory Hyperbaric Chamber – Monoplace OX-III znajdują się zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz urządzenia przez co zapewnione jest większe bezpieczeństwo jak również pozwala pacjentowi na kontrolę poszczególnych parametrów przez cały czas trwania zabiegu.

Połączenie tak naturalnego sposobu leczenia jak tlenoterapia z nowoczesnym, specjalistycznym sprzętem gwarantuje więc skuteczne, bezpieczne i przyjemne oddziaływanie na człowieka. Niedotlenienie organizmu wpływa negatywnie nie tylko na jego koncentrację czy motorykę, może również doprowadzić do poważnych uszkodzeń wewnętrznych. Jeśli więc cierpisz na któreś z wymienionych wcześniej schorzeń zdecydowanie polecamy wypróbowanie tlenoterapii hiperbarycznej. O jej bezpieczeństwie świadczy również fakt, że ma naprawdę niewiele przeciwwskazań do stosowania. Efekty, które niesie ze sobą są niemal gwarancją powrotu do poprawienia jakości życia i oczywiście zdrowia. Zapewniamy profesjonalną opiekę wyszkolonych specjalistów, którzy będą stale monitorować cały zabieg.