Tlenoterapia a odchudzanie i poprawa kondycji psychofizycznej

Wzmocnij się przed zimą
30 września 2021
Tlenoterapia świetnym sposobem na walkę z depresją
7 grudnia 2021
Pokaż wszystko

Tlenoterapia a odchudzanie i poprawa kondycji psychofizycznej

Okres pandemii przyniósł średnio każdemu Polakowi spędzającemu ten czas w domu ok. 3 kilogramy więcej masy ciała. Czas spędzony na pracy zdalnej, a gdy go jeszcze trochę zostało przed telewizorem, sprawił, że wszyscy odczuwają dyskomfort zastałych mięśni, świeżo utworzonej oponki, bólów kręgosłupa. Odwrócenie tego procesu wymaga wyrzeczeń i czasu, warto więc sięgnąć po bezpieczne wspomaganie, choćby takie jak tlenoterapia na odchudzanie.

Tlenoterapia a odchudzanie, nowa jakość utraty wagi

Jeśli chcesz w szybkim tempie zrzucić kilka kilogramów, musisz zacząć od przyspieszenia procesu metabolizmu w swoim organizmie. Jak to zrobić? Wykorzystać walory tlenoterapii hiperbarycznej. Tlen podawany w warunkach podwyższonego ciśnienia przyspiesza znacząco procesy metaboliczne, a to przekłada się na redukcję powstałej tkanki tłuszczowej. Dodatkowo w trakcie zabiegu korzysta cały organizm, u którego następuje regeneracja oraz odmłodzenie tkanki mięśniowej.

Niski poziom tlenu w organizmie a waga

Zabieg odchudzający wykonany za pomocą tlenoterapii oddziałuje na funkcjonowanie wszystkich tkanek, narządów oraz hormonów. Leptyna to hormon, który w organizmie odpowiada za regulację łaknienia, uczucie najedzenia się, sytości. jednocześnie obniża on poziom kortyzolu i kontroluje produkcję hormonu tarczycy. Natężenie tlenu w organizmie stymuluje m.in produkcję właśnie leptyny, im jest ono niższe, tym w organizmie obniża się proporcjonalnie jej wydzielanie. Niższy poziom leptyny rozregulowuje przemianę materii, wpływa również negatywnie na kondycję całego organizmu. Obniżony poziom tlenu zaburza przyswajanie białka i spowalnia pracę układu trawiennego. Wszystkie to wpływa na przyrost niechcianych kilogramów i zwiększenie masy ciała.

Wspomaganie odchudzania przez tlenoterapię hiperbaryczną

Jeżeli pragniesz przyspieszyć spalanie kalorii sprawdź jak działa tlenoterapia! Pobyt w komorze hiperbarycznej pobudza krążenie krwi a to oznacza, że potęguje przemianę materii. W ten sposób Twoje ciało traci na wadze a skóra robi się bardziej sprężysta.
Tlenoterapia a odchudzanie to nie tylko bezpośrednio utrata wagi. Zabiegi tlenoterapii, dotleniając cały organizm i wszystkie układy wewnętrzne, poprawiają ogólną kondycję. Polepsza się samopoczucie, ciało otrzymuje dawkę energii, łatwiej jest zapanować nad kompulsywnym jedzeniem. Poprawa nastroju sprzyja zmianie na lepsze również kondycji psychicznej, a tego rodzaju zmiany wpływają pozytywnie na wszystkie fizyczne i psychiczne procesy zachodzące w głowie i ciele.

 

Jeżeli masz pytania, zapraszamy do kontaktu!
Zadzwoń 📞 502361596
lub 605337651 ⭐️ Umów się już dziś ⭐️
Bielsko-Biała ul. Cechowa 10
www.medycynatlenowa.pl