Nie daj się depresji

Sprawdź w jaki sposób zabiegi w komorze hiperbarycznej pomogą Ci w procesie odchudzania!
31 maja 2021
Wykorzystaj terapię tlenową w treningu
19 lipca 2021
Pokaż wszystko

Nie daj się depresji

W końcu przyszedł czas, że można cieszyć się piękną pogodą i planować urlop. Oczywiście trzeba pamiętać o wszystkich ograniczeniach wynikających ze stanu pandemii. Jednak wiele osób bardzo źle zniosło okres izolacji i strachu o zdrowie najbliższych, czy stres związany z sytuacją zawodową. Badania pokazują, że coraz więcej osób cierpi na depresję, czy stany lękowe, problemy ze snem. Niestety problemy te dotykają też dzieci i młodzież. Jeżeli Ty lub Twoi najbliżsi doświadczają takich uczuć koniecznie jest skonsultowanie się z lekarzem specjalistą i jak najszybsze rozpoczęcie leczenia.

Oprócz standardowego leczenia warto skorzystać z mocy tlenoterapii. Zabiegi w komorze hiperbarycznej umożliwiają dotlenienie całego organizmu. Tlen dociera do każdej komórki ciała nawet tam gdzie w normalnych warunkach nie ma szans się przedostać. Tlen jest życiodajnym pierwiastkiem, stan w którym dotrze do każdej komórki jest dla organizmu bardzo korzystny. Przede wszystkim przyspieszone zostają procesy metabolizmu, leczenia stanów zapalnych, czy wzrośnie ilość komórek macierzystych, a więc przyspieszeniu ulegają procesy regeneracyjne organizmu. 

Również w przypadku układu nerwowego tlenoterapia ma bardzo pozytywne skutki. Przede wszystkim pomaga odbudować się i zregenerować uszkodzonym tkankom, dzięki czemu poprawia samopoczucie, nie wywołując przy tym żadnych skutków ubocznych jak to mam miejsce w przypadku wielu leków. Pomaga poprawić pamięć i koncentrację, a przecież to z nimi osoby cierpiące na depresję mają problem. Działania takie jest możliwe dzięki lepszemu krążeniu krwi w mózgu.

Dodatkową zaletą terapii jest dostarczenie mózgowi potężnej dawki tlenu, co poprawia nastrój i pozwala mózgowi na lepszą pracę. 

Warto też zwrócić uwagę na fakt, że w odróżnieniu od innych układów mózg nie regeneruję się samoistnie konieczna jest odpowiednia jego stymulacja. Właśnie taką stymulację zapewnia zabieg w komorze hiperbarycznej. Tlen dostarczony do mózgu w podwyższonej ilości aktywuje neurony. Rozpoczyna się proces odbudowy.

Zabiegi w komorze hiperbarycznej przyczyniają się również do poprawy jakości snu, a przecież prawidłowy sen jest podstawą utrzymania organizmu w dobrej kondycji. 

Wyraźnie widać, że zabiegi w komorze tlenowej mają bardzo pozytywny i mogą pomóc w procesie wychodzenia z depresji, czy leczenia stanów lękowych.

 

 

Nie czekaj pomóż sobie już dziś!

 

 

Jeżeli masz pytania zapraszamy do kontaktu .

Zadzwoń 📞 502361596

lub 605337651 . ⭐️ Umów się już dziś . ⭐️

Bielsko-Biała ul.Cechowa 10

www.medycynatlenowa.pl