Tlenoterapia hiperbaryczna – wpływ na poprawę odporności i nastroju
23 grudnia 2021
Tlenoterapia hiperbaryczna – rozbłyśnij na wiosnę… od środka
15 marca 2022
Pokaż wszystko

Odchudzanie medycyną tlenową

Wspomóż swoją dietę zabiegiem tlenoterapii

Chcesz zrzucić zbędne kilogramy w łatwy i przyjemny sposób? Jest to bardzo proste! Wesprzyj swoją dietę i ćwiczenia terapią tlenową. Zabiegi w komorze hiperbarycznej pomogą Ci schudnąć, uregulują Twoją gospodarkę hormonalną oraz pozytywnie wpłyną na Twój nastrój. Tlenoterapia polega na podaniu tlenu w warunkach podwyższonego ciśnienia, co znacznie przyspiesza procesy metaboliczne i pomoże Ci zredukować tkankę tłuszczową. Ponadto zabieg ten zregeneruje i odmłodzi tkankę mięśniową. Im niższe jest natężenie tlenu w organizmie, tym mniej wytwarza on leptyny, która jest hormonem odpowiedzialnym za regulację łaknienia. Zbyt mała ilość leptyny zaburza przemianę materii organizmu, może powodować nadmierny apetyt i negatywnie wpływać na kondycję. Zbyt mała ilość tlenu w organizmie człowieka obniża także sprawność układu trawiennego. Wszystko to powoduje zwiększenie wagi, dlatego zabiegi tlenowe są doskonałym rozwiązaniem, jeśli chcesz schudnąć.

 

 

Prawidłowy plan odchudzania

  • Odstaw cukier i alkohol – dostarczają one bowiem organizmowi puste kalorie.
  • Dopasuj indywidualny jadłospis – aby zredukować masę ciała musisz obliczyć odpowiednie dla swojego organizmu dzienne zapotrzebowanie kalorii i makroskładników, pomoże Ci to wprowadzić zmiany w diecie iosiągnąć lepsze efekty odchudzania. Ważne, aby jeść częściej (najlepiej 5 posiłków dziennie) za to małe porcje.
  • Zacznij trenować – wybierz trening odpowiedni dla Twojego wieku, płci, budowy ciała, diety, celów, które zamierzasz tym treningiem osiągnąć. Pomocny przy tym może być trener personalny, który dobierze ćwiczenia najlepsze dla Ciebie.
  • Wyrób zdrowe nawyki – aby utrzymać efekty odchudzania niezbędne jest wyrobienie sobie zdrowych nawyków żywieniowych. Na początku może być to trudne, jednak z czasem nie będzie Ci to sprawiać trudności.

Jak schudnąć za pomocą tlenoterapii?

Badania kliniczne wykazały wpływ tlenu hiperbarycznego na zwiększenie zapotrzebowania organizmu na tłuszcze jako składnika energetycznego. Wyniki badań wskazują, że zabiegi tlenowe wpływają na wzrost stężenia lipazy hormonowrażliwej oraz przyspieszają zużywanie zapasowej tkanki tłuszczowej. Stąd terapia tlenowa ma wiele zalet. Poprawia funkcjonowanie układu nerwowego i immunologicznego, regeneruje procesy metaboliczne, poprawia jakość skóry oraz redukuje tkankę tłuszczową, co jest bardzo ważne chcąc zgubić kilka kilogramów. Zbilansowana dieta w połączeniu z serią zabiegów w komorze hiperbarycznej pomoże Ci w krótkim czasie pozbyć się zbędnych kilogramów i to bez nadmiernego wysiłku.

 

Wpływ zabiegów tlenowych na odchudzanie

Terapia tlenowa ma wpływ na wszystkie procesy, które zachodzą w organizmie. Dostarczenie tlenu w podwyższonym ciśnieniu pobudza krążenie krwi, a to z kolei poprawia przemianę materii. Przyspieszony metabolizm wpływa na szybsze spalanie kalorii, powodując utratę masy ciała. Często przyczyną nadmiernych kilogramów jest stres. Również na ten problem tlenoterapia jest idealnym rozwiązaniem, gdyż poprzez dotlenienie organizmu ulega poprawie jego ogólna kondycja i polepsza się samopoczucie.

 

Jeżeli masz pytania, zapraszamy do kontaktu!
Zadzwoń 📞 502361596
lub 605337651 ⭐️ Umów się już dziś ⭐️
Bielsko-Biała ul. Cechowa 10
www.medycynatlenowa.pl