Tlenoterapia hiperbaryczna – rozbłyśnij na wiosnę… od środka

Odchudzanie medycyną tlenową
21 lutego 2022
Upiększ swoje ciało za pomocą komory hiperbarycznej
6 kwietnia 2022
Pokaż wszystko

Tlenoterapia hiperbaryczna – rozbłyśnij na wiosnę… od środka

Czujesz, że Twoje ciało jest zmęczone zimową aurą, brakuje Ci energii i wigoru, nie masz siły wstać rano z łóżka i wpadasz w stany przygnębienia, a nie wiesz jak odwrócić ten uciążliwy stan? Może czas pomyśleć o innowacyjnej medycynie tlenowej, która pomoże Ci odzyskać witalność oraz wyglądać promiennie, kiedy przyjdzie czas schować puchowe kurtki do szafy i pochwalić się zgrabną sylwetką, zdrową skórą oraz sprawnością umożliwiającą podjęcie letnich aktywności. Młodość, świeżość myślenia, polepszenie koncentracji, funkcji motorycznych, wzmocnienie odporności, poprawa działania wszystkich układów w organizmie, to tylko niektóre korzyści wynikające z zabiegów tlenowych. Ich najbardziej istotną zaletą jest dwustronność działania. Jednocześnie dbają o biologiczne i psychologiczne sfery życia zgodnie z myślą “W zdrowym ciele, zdrowy duch” i odwrotnie.

Czym jest komora hiperbaryczna i jak działa na nasz organizm?

Wszyscy wiemy, jak tlen potrzebny jest w życiu każdego z nas. Bez niego nie ma ludzkości. Coraz częściej słyszymy, że przez stres nie potrafimy poprawnie oddychać albo, że powietrze jest zanieczyszczone i powoduje choroby. Medycyna tlenowa przychodzi z pomocą strudzonemu człowiekowi. Nowoczesne komory hiperbaryczne, czyli komfortowe urządzenia w kształcie tuby, które wykorzystując zmiany ciśnienia atmosferycznego, dostarczają do komórek organizmu olbrzymie ilości tego cennego pierwiastka. Pacjent oddycha 100% tlenem, który przedostaje się do układu krwionośnego, a w konsekwencji do pozostałych struktur ciała polepszając jego funkcjonowanie. Jeżeli szukasz bezpiecznej i nieinwazyjnej metody, albo chcesz wspomóc leczenie farmakologiczne terapia tlenowa jest właśnie dla Ciebie.

Jak wygląda zabieg w komorze hiperbarycznej? 

Nie obawiaj się nowości. Zabiegi tlenowe w komorze hiperbarycznej należą do całkowicie bezpiecznych i bezbolesnych. Wszystkie odbywają się pod okiem fachowców oraz po wcześniejszej indywidualnej i specjalistycznej konsultacji. Długość trwania oraz intensywność terapii dobierana jest zgodnie z wiekiem i stanem zdrowia. Dlatego mogą z niej bez obaw skorzystać również Twoje dzieci i dziadkowie.

Wnętrze komory jest bardzo wygodne. Możesz poczuć się jak we własnym łóżku. Drzwi są przeźroczyste, dzięki czemu jest bezustanny kontakt z osobą nadzorującą i nie ma odczucia klaustrofobii. Ponadto przyciski funkcyjne znajdują się po obu stronach urządzenia, co daje możliwość monitorowania zabiegu. 

Trwa on średnio około godziny i dzieli się na 3 fazy, podczas których dochodzi do kompresji, czyli wzrostu ciśnienia, później stabilizacji i wdychania czystego tlenu, a na końcu dekompresji. Na początku możesz odczuwać przyjemne ciepło, które później zmieni się w uczucie odpoczynku i relaksu. 

Wpływ zabiegów tlenowych na zdrowie

Jeżeli chcesz wrócić do formy po długiej i szarej zimie, nie zastanawiaj się długo i przetestuj na własnej skórze dobroczynne działanie medycyny tlenowej. To idealny czas, aby uniknąć konsekwencji przesilenia wiosennego.

Terapia tlenowa znalazła szerokie zastosowanie w kosmetyce i rekonwalescencji po zabiegach chirurgicznych, ponieważ opóźnia efekty starzenia, poprawia jakość skóry lecząc łuszczycę, trądzik, zapalenia, przebarwienia oraz pomaga niwelować owrzodzenia, odleżyny oraz wspomagać gojenie się ran.

Jeżeli cierpisz na problemy z układem oddechowym, krążenia lub nerwowym również znajdziesz ulgę w komorze hiperbarycznej, która zmniejsza nadciśnienie, miażdżycę, wspiera leczenie po udarach. Działa również pozytywnie na redukcję stresu i stanów depresyjnych.

 

Jeżeli masz pytania, zapraszamy do kontaktu!
Zadzwoń 📞 502361596
lub 605337651 ⭐️ Umów się już dziś ⭐️
Bielsko-Biała ul. Cechowa 10
www.medycynatlenowa.pl