Sport czyli moda na zdrowie

Przywróć młodość ciału i duszy!
29 czerwca 2020
Zadbaj o odporność!
14 sierpnia 2020
Pokaż wszystko

Sport czyli moda na zdrowie

W ostatnim czasie zauważyć można olbrzymie zainteresowanie uprawianiem różnego rodzaju dyscyplin sportowych. Coraz więcej osób korzysta z basenów, siłowni, klubów fitness.

Decyduje się na trening samodzielnie, pod okiem trenera lub w grupie. Warto też wspomnieć o tych wszystkich osobach, które jeżdżą na rowerze czy biegają. Aktywność fizyczna staje się ważną częścią życia wielu osób, doceniają one wszystkie pozytywne zalety uprawiania sportu. Przede wszystkim poprawę stanu zdrowia, wyglądu i samopoczucia.

Jednak sport to też rywalizacja, uprawiasz sport chcesz mieć jak najlepsze wyniki, chcesz konkurować z innymi, a w końcu chcesz wygrywać,  dlatego decydujesz się na udział w różnego typu zawodach.

Zwiększ swoje możliwości

Jest to moment, w którym warto poznać zalety zabiegów tlenoterapii w sporcie, ponieważ regularne korzystanie z tej procedury skutecznie poprawia wydolności organizmu i umożliwia osiąganie lepszych wyników.

Z zabiegów tlenoterapii korzystają liczni sportowcy, zawodnicy z czołowych światowych lig takich jak NBA, NFL, NHL.  W internecie można się spotkać z doniesieniami, że największe sławy światowego sportu takie jak piłkarz Christiano Ronaldo, golfista Tiger Woods czy pływak Michael Phelps również regularnie korzystają z zabiegów w komorze Hiperbarycznej.

Tlenoterapia jest tak popularna w sportowych kręgach, że Światowa Agencja Antydopingowa w komisji etyki orzekła, że komory Hiperbaryczne zwiększają wydolność organizmu. Jednocześnie Komitet wykonawczy nie dodał Tlenoterapii do listy zakazanych metod i substancji, można ją więc stosować w planie treningowym.

Poznaj zalety tlenoterapii.

Na pewno zastanawiasz się skąd taka olbrzymia popularność tej metody. Przede wszystkim warto uświadomić sobie, że w trakcie zabiegu tlenoterapii tlen jest podawany pod zwiększonym ciśnieniem,  w efekcie jego zdolność wnika do organizmu zwiększa się. Przenika on do wszystkich narządów, pojedynczych komórek, a nawet mitochondriów czyli centrów energetycznych komórek. Takie dotlenienie całego organizmu skutkuje przede wszystkim: 

– szybszą regenerację po wysiłku fizycznym;

– zwiększa się ilość molekuł ATP (“paliwa” dla mięśni),

– zmniejszenie stanu zapalnego i redukcja obrzęków;

– zmniejsza się czas rekonwalescencji po kontuzjach i urazach;

– zredukowanie do minimum lub całkowite wyeliminowanie zakwaszenia mięśni;

– skraca się czas regeneracji organizmu po treningu ;

– poprawa metabolizmu;

– zmniejszenie chronicznego zmęczenia;

 

– reperfuzja urazu;

– zwiększenie wydolności organizmu;

– podwyższenie poziomu tlenu w tkankach;

– hamuje rozwój bakterii tlenowych i beztlenowych w miejscu urazu.

Te zalety tlenoterapii sprawiają, że jest ona bardzo skuteczną metodą poprawy wydolności organizmu, jednocześnie jest to metoda całkowicie naturalna, która nie ma negatywnych skutków dla organizmu.

Nie czekaj włącz tlenoterapię do swojego planu treningowego już dziś!

Czekamy na Ciebie!

 

Zadzwoń ? 502361596

lub 605337651 .

⭐️ Umów się już dziś . ⭐️

Bielsko-Biała ul.Cechowa 10

www.medycynatlenowa.pl