Tlenoterapia – efektywny sposób na regenerację organizmu

Regeneracja organizmu z tlenoterapią hiperbaryczną
26 lipca 2022
Astma a tlenoterapia hiperbaryczna
12 września 2022
Pokaż wszystko

Tlenoterapia – efektywny sposób na regenerację organizmu

Mirthful lady lying on a yoga mat on the grass and smiling with her hands making a heart shape

Tlenoterapia zyskuje ostatnimi czasy coraz większą popularność. Trudno się dziwić – jest to skuteczna metoda leczenia, za pomocą której można poradzić sobie z wieloma dolegliwościami. Przekonaj się na czym polega leczenie tlenem!

Tlenoterapia polega na dostarczaniu organizmowi zwiększonego stężenia tlenu, dzięki czemu możliwe jest odpowiednie natlenowanie wszystkich komórek. Specjalnym rodzajem tlenoterapii jest komora hiperbaryczna, która polega nie tylko na podaniu pacjentowi większej ilości tlenu, lecz dodatkowo dzieje się to pod zwiększonym ciśnieniem, przez co tlen dociera do absolutnie wszystkich komórek, nawet tych źle ukrwionych.

Czym jest infuzja tlenowa?

Komora hiperbaryczna to jednak nie jedyna wariacja na temat tlenoterapii. Jej inną wersją jest infuzja tlenowa. Tym razem mamy do czynienia z dostarczaniem do komórek skóry nie tylko tlenu o zwiększonym stężeniu, lecz także serum, czyli aktywnych preparatów. W czasie zabiegu najpierw wykonuje się peeling złuszczający martwy naskórek, a następnie na skórę nakłada się serum za pomocą sprężonego powietrza.

Dlaczego terapia tlenem jest ważna?

Dzięki terapii tlenem możliwe jest pobudzenie do działania komórek, które uległy chwilowemu spowolnieniu. Po zabiegach terapii tlenem cały organizm jest odpowiednio dotleniony oraz ukrwiony, a także odtruty poprzez zmniejszenie ilości toksyn. Warto zastanowić się nad zabiegiem terapii tlenem zwłaszcza w sytuacji, gdy borykamy się z chorobami skóry i trudno gojącymi się ranami, a także stanami zapalnymi. Terapia tlenem to dobry wybór także wtedy, gdy zależy nam na poprawie kondycji skóry.

Kto może skorzystać z zabiegu infuzji tlenowej?

Infuzja tlenowa jest zabiegiem nieinwazyjnym, dlatego nie ma większych przeciwskazań do jej wykonania. Nie mogą jednak z niej skorzystać kobiety w ciąży i karmiące piersią, osoby posiadające stany zapalne skóry, cierpiące na opryszczkę, a także posiadające alergię skórną na stosowane podczas zabiegu preparaty.

Jakich efektów możemy się spodziewać?

Pierwsze efekty są widoczne od razu po zakończeniu zabiegu. Dzięki infuzji tlenowej skóra jest rozjaśniona, promienna i widocznie odżywiona. Dostrzec można również poprawę konturów twarzy oraz spłycone zmarszczki. Efekt zabiegu utrzymuje się przez ok. 2 tygodnie, jednak najlepsze rezultaty, czyli trwały efekt, można osiągnąć po wykonaniu serii ok. zabiegów w odstępach tygodniowych. Taką serię najlepiej wykonywać ok. 2 razy w roku. Dzięki temu będziesz mogła cieszyć się promiennym wyglądem Twojej skóry przez cały czas!

Jeżeli masz pytania, zapraszamy do kontaktu!
Zadzwoń 📞 502361596
lub 605337651 ⭐️ Umów się już dziś ⭐️
Bielsko-Biała ul. Krakowska 6
www.medycynatlenowa.pl