Regeneracja organizmu z tlenoterapią hiperbaryczną

ABC tlenoterapii
15 czerwca 2022
Tlenoterapia – efektywny sposób na regenerację organizmu
19 sierpnia 2022
Pokaż wszystko

Regeneracja organizmu z tlenoterapią hiperbaryczną

Portrait of young beautiful happy woman 19, 20 years old. Caucasian female in denim shirt smiling, looking at camera. Sunset, park, grass, road background

Tlenoterapia hiperbaryczna to nieinwazyjna, a zarazem niezwykle zaawansowana metoda leczenia różnych chorób oraz urazów. Polega ona na oddychaniu czystym tlenem w warunkach podwyższonego ciśnienia. Zabieg odbywa się w specjalnej komorze hiperbarycznej pod kontrolą specjalistów.

 

Czym jest tlenoterapia hiperbaryczna?

Tlenoterapia hiperbaryczna jest zabiegiem leczniczym, którego działanie opiera się na wykorzystaniu czystego tlenu w warunkach odpowiednio wysokiego ciśnienia. Cały zabieg przeprowadzany jest w komorze hiperbarycznej, gdzie ciśnienie może osiągać wartość do 3 razy wyższą niż wartość ciśnienia atmosferycznego. Dzięki temu niwelowane są fizjologiczne bariery tlenu w przenikaniu do komórek, a także umożliwione zostaje dostarczenie komórkom znacznie większych dawek tlenu, co wspomaga leczenie wielu schorzeń.

Jak zabiegi w komorze hiperbarycznej wpływają na skórę?

Tlenoterapia hiperbaryczna znacząco poprawi kondycje Twojej skóry. Dotyczy to nie tylko leczenia chorób dermatologicznych, ale i zmniejszenia uszkodzeń skóry czy przywróceniu jej młodzieńczego blasku. Sesja z komorze hiperbarycznej przyspiesza bowiem proces gojenia się ran, w ekspresowym tempie redukuje obrzęki na twarzy, wygładza skórę oraz odmładza ją. Co więcej, tlenoterapia wykorzystywana po bardziej inwazyjnych zabiegach skróci okres Twojej rekonwalescencji. Usprawni ona również procesy regulacji tkanek w miejscu wykonania zabiegu, zlikwiduje obrzęki oraz opuchliznę.

Regeneracja organizmu z pomocą komory hiperbarycznej

Co ważne, terapia tlenem wspiera także regenerację organizmu po zabiegach. Tego typu zabieg sprawi, że ilość Twoich komórek macierzystych może wzrosnąć aż ośmiokrotnie! Te z kolei przyczyniają się do znacznie lepszej regeneracji oraz odbudowy zniszczonych czy uszkodzonych tkanek. 

Tlenoterapia hiperbaryczna sprawi także, że procesy detoksykacyjne w Twoim organizmie zostaną przyspieszone, a to przełoży się z kolei na usunięcie metali ciężkich i wszelkich toksyn z ustroju. Skorzysta na tym nie tylko Twój układ odpornościowy, ale i stan skóry.

 

Tlenoterapia hiperbaryczna w medycynie estetycznej i chirurgii

Tlenoterapia hiperbaryczna doskonale będzie współgrać z medycyną estetyczną oraz chirurgią. Połączenie metod sprawi, że Twoja skóra będzie wyglądać młodziej i bardziej promieniście. Zwiększy ona natlenienie i odżywienie tkanek, wspomoże wytwarzanie nowych naczyń włosowatych, a także usprawni procesy detoksykacji.

Terapia tlenem wspomaga zarówno zabiegi inwazyjne, jak i peelingi czy laseroterapię. Zabiegi w komorze hiperbarycznej wspomagają procesy odnowy, działają przeciwzapalnie oraz zapobiegają zakażeniu ran. Co więcej, terapia pozwala na dłuższe utrzymywanie się efektów, wykazuje działanie przeciwobrzękowe oraz przeciwzapalne. Wszystko to w połączeniu ze zwiększoną produkcją komórek macierzystych, a także nasilonym tworzeniem fibroblastów sprawia, że rany pozabiegowe goją się szybciej.

Jeżeli masz pytania, zapraszamy do kontaktu!
Zadzwoń 📞 502361596
lub 605337651 ⭐️ Umów się już dziś ⭐️
Bielsko-Biała ul. Krakowska 6
www.medycynatlenowa.pl