Tlenoterapia w walce z depresją

Zabiegi w komorze hiperbarycznej
27 marca 2019
Tlenoterapia zwiększa wydolność fizyczną organizmu
15 maja 2019
Pokaż wszystko

Tlenoterapia w walce z depresją

WHO ogłosiło niedawno, iż depresja jest najczęściej występującym zaburzeniem sfery psychicznej na świecie. Niestety, ale ta choroba dotyka nawet kilkunastu procent całej populacji. Nie można bagatelizować tego problemu i jego przyczyn. Należy przede wszystkim pamiętać, że depresja jest chorobą, a nie tylko stanem przygnębienia czy chandry. Podejrzewając u siebie lub o bliskiej osoby depresję, konieczne jest uświadomienie sobie problemu oraz chęć walki z nim.

Jak zatem radzić sobie z tym wielkim, społecznym na skalę światową problemem, jakim jest depresja? Czy w ogóle możliwe jest skuteczne wspomaganie metod klinicznych stosowanych do leczenia wyjścia ze stanów depresyjnych? Jak walczyć z depresją, by przynosiło to efekty, a jednocześnie było przyjemne i miało walory zdrowotne dla całej reszty naszego organizmu, a nie tylko układu nerwowego?

Odpowiedź brzmi: tak, jak najbardziej jest to możliwe. Co więcej – jest to nawet bardzo wskazane.

Sposobów walki z tym schorzeniem jest sporo. Oczywiście, nie ulega żadnym wątpliwościom, że kluczowe będzie oddanie się w ręce specjalisty od spraw psychologii, jednak dodatkowo można też starać się radzić sobie samodzielnie, co także przynosi ogrom niezastąpionych korzyści.

Jedną z metod leczenia depresji jest regularne korzystanie z zabiegów w komorze hiperbarycznej, czyli tak zwana tlenoterapia. Dlaczego jest to zbawienne w walce z depresją?

Między innymi dlatego, że tlen poprawia metabolizm komórek nerwowych i ma ogromne znaczenie dla prawidłowego funkcjonowania całego organizmu – w tym układu nerwowego. Nie dziwi więc, że dostarczenie mózgowi ogromnej dawki tlenu, w dodatku pod wysokim ciśnieniem, może wpływać na poprawę nastroju i ogólnego samopoczucia, a przy regularnym korzystaniu z tlenoterapii również na polepszenie stanu zdrowia.

Tlenoterapia jest w stanie diametralnie poprawić samopoczucie nie tylko poprzez zbawienne działanie tlenu na organizm. Zabieg w komorze hiperbarycznej bardzo relaksuje i sprawia przyjemność osobie, która go zażywa, co w istotny sposób ma przełożenie na nastrój i ogólne samopoczucie. Odpowiednie dotlenienie tkanek podczas zabiegów HBO, powoduje zmniejszenie lęku i poprawę nastroju.

Właśnie dlatego, jeśli podejrzewasz depresję u siebie bądź u bliskiej osoby, możesz wykupić pakiet zabiegów tlenoterapii, które z pewnością okażą się bardzo pomocne w zwalczaniu stanów depresyjnych, złego samopoczucia i chronicznego przygnębienia.