Zabiegi w komorze hiperbarycznej

Tlenoterapia w walce z depresją
9 kwietnia 2019
Pokaż wszystko

Zabiegi w komorze hiperbarycznej

W czym więc tkwi sekret skuteczności zabiegów w komorze hiperbarycznej?

Zabiegi tlenowe zdobywają coraz większą popularność wśród wielu ludzi chcących raz na zawsze wyleczyć się z uporczywych chorób lub dolegliwości (w tym także związanych ze sferą psychiczną) lub pozbyć się niedoskonałości, które szpecą ich skórę.

Komorę hiperbaryczną lekarze określają sprzętem „z najwyższej półki”. Wszechstronność i wielozadaniowość we wspomaganiu leczenia wielu różnych schorzeń sprawia, że tlenoterapia stała się jedną z bardziej znanych i docenianych metod leczenia mnóstwa chorób przewlekłych i cywilizacyjnych.

Korzystanie z tlenoterapii zalecane jest w stanach uprawnienia procesów fizjologicznych organizmu, regeneracji tkanek, gojenia się ran, tworzenia krążeń obocznych czy niwelowania sanów zapalnych oraz infekcji.

Co ważne, regularnie powtarzane seanse w tlenoterapii doskonale leczą też objawy boreliozy i świetnie wspomagają wychodzenie z depresji.

W czym więc tkwi sekret skuteczności zabiegów w komorze hiperbarycznej?

Otóż cały sekret skuteczności tych zabiegów polega na tym, że w warunki, które panują w komorze hiperbarycznej, umożliwiają tlenowi przenikanie nawet do miejsc z degeneracją tkanek, czyli tych odznaczających się najmniejszym ukrwieniem.

Tlen obecny w komorze hiperbarycznej przenika nie tylko do krwinek czerwonych pacjenta – jego stężenie wyraźnie zwiększa się także w układzie limfatycznym, płynie mózgowo-rdzeniowym oraz w osoczu.

Efektem tego działania jest to, że ciało pacjenta dostaje bardzo silnych bodźców, dzięki którym w stosunkowo niedługim czasie i bez większego wysiłku regeneruje się, walcząc tym samym z rozmaitymi schorzeniami.

Wszystko to jest możliwe ze względu na znaczne podnoszenie ciśnienia w komorze tlenowej.

Wyższe ciśnienie ma ogromny wpływ na korzystniejsze i wyraźnie wzmożone przenikanie tlenu do zdegenerowanych, uszkodzonych tkanek. W komorze hiperbarycznej zwiększa się powoli i stopniowo.

Średnio osiąga ono nawet trzy razy wyższe wartości od ciśnienia atmosferycznego.

Między innymi z tego względu tak doskonale wpływa na zdrowie pacjenta; terapia hiperbaryczna aż ośmiokrotnie zwiększa liczbę komórek macierzystych, które krążą
w ludzkim organizmie. Komórki macierzyste znajdujące się w szpiku kostnym posiadają wtedy zdolność przemieszczania się do każdej uszkodzonej komórki, dzięki czemu mogą wspomagać jej regenerację, powodując tym samym jej całkowite wyleczenie.