Upiększ swoje ciało za pomocą komory hiperbarycznej

Tlenoterapia hiperbaryczna – rozbłyśnij na wiosnę… od środka
15 marca 2022
Wskazania do komory hiperbarycznej oraz wpływ tlenu na zdrowie
19 maja 2022
Pokaż wszystko

Upiększ swoje ciało za pomocą komory hiperbarycznej

Zabiegi tlenowe z wykorzystaniem komory hiperbarycznej stają się coraz bardziej znane. Ich popularność wynika z ogromu korzyści, które znacząco wpływają na jakość życia. Jak wygląda tlenoterapia? Jakie ma zalety?

Terapia tlenem – jakie ma zalety?

Obecne badania dotyczące korzyści płynących z tlenoterapii hiperbarycznej dowodzą, że posiada ona wiele zalet. Między innymi:

  • wspomaga rehabilitację kardiologiczną i neurologiczną,
  • niweluje niektóre powikłania po zabiegach chirurgicznych, 
  • wspomaga w leczeniu urazów kończyn,
  • pomaga utrzymać zdrową skórę,
  • podnosi wydajność,
  • wspomaga w leczeniu cukrzycy i miażdżycy,
  • zmniejsza bóle migrenowe.

W efekcie komora hiperbaryczna znacznie zmniejsza ilość hospitalizacji.

Gładka cera bez trądziku

Jeśli masz problemy z trądzikiem, atopowym zapaleniem skóry, łuszczycą czy egzemą, koniecznie spróbuj tlenoterapii hiperbarycznej. Wielu dermatologów bowiem uważa, że może ona przynieść wiele korzyści. Pozwoli ona nie tylko w krótkim czasie zredukować problemy z cerą, ale także przyspieszy gojenie ran skórnych czy wydali zalegające toksyny. Tlen podawany jest w warunkach podwyższonego ciśnienia, dzięki czemu oczyszcza zainfekowane organy, a przede wszystkim odżywia narządy i skórę. Komora hiperbaryczna działa przeciwbakteryjne, ponadto zwalcza mikroorganizmy.

Terapia tlenem a atrakcyjna sylwetka

W wielu krajach tlenoterapii stosuje się jako skuteczny środek w walce z otyłością i nadwagą. Dostarczanie tlenu do organizmu powoduje przyspieszenie procesu przemiany materii, zwłaszcza w organach, które są za niego odpowiedzialne – wątroba, trzustka i tarczyca. Ważnym elementem w tym procesie jest także oczyszczanie organizmu i pozbywanie się wolnych rodników. Komora hiperbaryczna pomoże Ci wraz zadbać o atrakcyjną sylwetkę. Należy jednak pamiętać, że aby efekty pozostawały na dłużej warto zastosować odpowiednią dietę i aktywność fizyczną.

Ile trwa zabieg terapii tlenowej?

Zabieg w komorze hiperbarycznej trwa od 45 – 60 minut. Czas ten podzielony jest na trzy cykle, po których następują przerwy. Pacjent przed zabiegiem powinien ściągnąć ubranie oraz wszystkie ewentualne ostre przedmioty. Komora hiperbaryczna stopniowo zwiększa ciśnienie do uzyskania odpowiedniej wartości. Aby efekty dawały określone korzyści należy korzystać z tlenoterapii regularnie. Długość trwania, ilość oraz wysokość ciśnienia dostosowuje się indywidualnie do pacjenta. W teorii jest to zabieg nieinwazyjny, jednak w zależności zależności organizmu, może wywołać efekty uboczne. Najczęściej zalicza się do nich bóle głowy, wymioty czy zmęczenie.

 

Jeżeli masz pytania, zapraszamy do kontaktu!
Zadzwoń 📞 502361596
lub 605337651 ⭐️ Umów się już dziś ⭐️
Bielsko-Biała ul. Cechowa 10
www.medycynatlenowa.pl