Wpływ zabiegów w komorze hiperbarycznej na boreliozę

Czy tlenoterapia wspomaga leczenie autyzmu?
13 czerwca 2019
Lepiej zapobiegać niż leczyć! Wykorzystanie tlenoterapii jako profilaktyki
20 sierpnia 2019
Pokaż wszystko

Wpływ zabiegów w komorze hiperbarycznej na boreliozę

Wiele źródeł, bez względu na to, czy ze środowiska naukowego lub medycznego, blogowego bądź ze stron internetowych, podaje informację mówiącą o tym, że boreliozę – niezwykle niebezpieczną, odkleszczową chorobę powodującą wiele nieprzyjemnych i zagrażających życiu dolegliwości – można załagodzić. Chodzi o niwelowanie licznych objawów oraz wspomaganie powrotu do zdrowia.
Zapewne sporo osób zastanawia się nad tym, co jest jedną z metod skutecznej terapii. Nie wątpimy także, że część z nich będzie zdziwiona, poznając odpowiedź na postawione przez siebie pytanie. Skutki choroby, jaką jest borelioza, można zniwelować za pomocą systematycznej terapii w komorze hiperbarycznej.

Jak tlenoterapia wpływa na groźną, trudną do wyleczenia chorobę odkleszczową, czyli boreliozę?

Bakterie, które wywołują chorobę znana jako borelioza, giną w środowisku o wysokim stężeniu tlenu – są to tak zwane beztlenowce. Zabiegi w komorze hiperbarycznej zdecydowanie zmniejszają zaczerwienienia skóry, jej nieestetyczne, sprawiające ból obrzęki oraz łagodzą i eliminują niektóre z objawów przewlekłej infekcji. Właśnie z tego powodu są powszechnie zalecane jako terapia wspomagająca leczenie boreliozy.

Regularnie zażywane zabiegi w komorze hiperbarycznej przyczyniają się do redukcji stanów zapalnych (to jeden ze skutków boreliozy), a także ma wpływ na eliminację objawów przemawiających za przewlekłym zainfekowaniem organizmu.

Co więcej, tlenoterapia ma doskonały wpływ na stan naszego organizmu, zatem świetnie sprawdza się we wspieraniu organizmu podczas przyjmowania silnych, często wyniszczających antybiotyków. Ponadto przyjmowanie tlenu pod wysokim ciśnieniem uskuteczni działanie wszelkiego rodzaju lekarstw, ponieważ dostarcza on antybiotyk do bakterii. Wzmacnia też odporność.
Nie należy zapominać o tym, że terapia tlenem jest bakteriobójcza, a to bakterie wywołują boreliozę – w starciu z tlenem o dużym natężeniu nie mają szans. Pierwiastek ten zabija wewnątrzkomórkowe bakterie, pierwotniaki oraz wirusy.

Warto wspomnieć też o tym, że regularne natlenianie znacznie przyspiesza regenerację. Polepsza przepływ krwi i usuwa toksyny z organizmu. To niezbędne czynniki umożliwiające wyeliminowanie bakterii Borrelia burgdorferi, powodującej schorzenie.

Pozytywny wpływ zażywania tlenoterapii w przypadku zachorowania na boreliozę jest potwierdzony naukowo już od 1998 roku.