Lepiej zapobiegać niż leczyć! Wykorzystanie tlenoterapii jako profilaktyki

Wpływ zabiegów w komorze hiperbarycznej na boreliozę
22 lipca 2019
Wskazania do wykonania zabiegu tlenoterapii
17 września 2019
Pokaż wszystko

Lepiej zapobiegać niż leczyć! Wykorzystanie tlenoterapii jako profilaktyki

Od dawna wiadomym jest, że lepiej zapobiegać chorobom niż je leczyć. Wiele osób często nie dba o swoje zdrowie, lekceważy objawy bądź nie zaprząta sobie głowy profilaktyką przed wieloma chorobami – a kiedy przydarzy im się choroba, desperacko próbują szukać magicznego lekarstwa lub skutecznej terapii. Właśnie dlatego warto jest przede wszystkim żyć tak, by nie mieć sobie nic do zarzucenia w kwestii profilaktyki. Zdrowo się odżywiać, mieć odpowiednią dawkę ruchu w ciągu doby, przyjmować co najmniej dwa litry płynów dziennie, nie nadużywać alkoholu, nie palić papierosów, a także pamiętać o codziennej porcji owoców i warzyw.

Co jeszcze można zrobić, by zadbać o swoje zdrowie?

Najnowsze badania naukowe oraz wiele ludzkich doświadczeń pokazuje, iż wykorzystanie tlenoterapii jako profilaktyki wielu chorób i schorzeń jest niesamowicie skuteczną metodą. Zabieg w komorze hiperbarycznej przyniesie wiele korzyści zarówno dla ciała, jak i dla ducha. Regularne korzystanie z terapii tlenem w znacznym stopniu wzmocni układ odpornościowy – nie tylko pozbędziesz się nawracających przeziębień czy zapaleń – Twój organizm dostanie również „siłę” do zwalczania rozwoju licznych infekcji.

Dotlenienie tkanek, do którego dochodzi w komorze hiperbarycznej, wspomaga rewitalizację organizmu, dostarczając mu składników odżywczych. To z kolei zapobiega uszkodzeniom mogącym prowadzić do powstawania nowotworów. Podczas tlenoterapii dochodzi również do obniżenia poziomu białka C-reaktywnego, który znany jest jako czynnik martwicy nowotworów.
Tlenoterapia ponadto przyczynia się do usunięcia z organizmu toksyn oraz metali ciężkich – te również są jedną ze składowych przyczyniających się do rozwoju raka. Nie ma niczego cenniejszego niż życie w zdrowiu. Wszyscy, którzy pragną długiego życia bez schorzeń i bólu, powinni więc zadbać o odpowiednią profilaktykę. Zwłaszcza ze względu na to, że przyszło nam żyć w dobie wysokiego współczynnika umieralności na liczne nowotwory. Rak to niemalże choroba naszej cywilizacji i prawdopodobnie każdy z nas ma obawy przed tym, że nowotwór zaatakuje organizm nasz czy naszych bliskich.

Zamiast zamartwiać się probabilistycznymi, czarnymi scenariuszami, warto więc namówić rodzinę i przyjaciół do wszczęcia kroków profilaktycznych, kiedy jeszcze nie jest za późno.
Zdecydowanie się na regularne zabiegi w komorze hiperbarycznej jest doskonałym krokiem postawionym w stronę zdrowia.

Zachęcamy do wykupienia pakietu zabiegów tlenoterapii bliskiej osobie lub sobie – nie ma cenniejszego podarunku niż zdrowie.