Uprawiasz sport? Chcesz osiągać jak najlepsze rezultaty?

Przygotuj się na lato
31 marca 2021
Sprawdź w jaki sposób zabiegi w komorze hiperbarycznej pomogą Ci w procesie odchudzania!
31 maja 2021
Pokaż wszystko

Uprawiasz sport? Chcesz osiągać jak najlepsze rezultaty?

Uprawiasz sport? Chcesz osiągać jak najlepsze rezultaty? Jeżeli tak jest z pewnością ciężko trenujesz, dbasz o swoja dietę i śpiesz przez odpowiednią ilość godzin. Jednym słowem robisz wszystko, żeby osiągnąć wymarzony cel. Jednak możesz zrobić coś jeszcze, czyli skorzystać z zabiegów terapii w komorze hiperbarycznej.

Sprawdź czym jest terapia w komorze hiperbarycznej.

Jest to bezpieczna, bezinwazyjna metoda leczenia polegająca na podawaniu czystego tlenu w warunkach podwyższonego ciśnienia. Jak dobrze wiesz bez tlenu nie ma życia na ziemi, dlatego pierwiastek ten jest bardzo ważny dla twojego organizmu. W trakcie zabiegu w komorze hiperbarycznej tlen dostarczany jest do każdej komórki organizmu, narządu i tkanki, nawet tam gdzie w normalnych warunkach tlen nie miałby szansy się dostać. Takie dotlenieniu organizmu przynosi mu bardzo wiele korzyści. 

Tlen dostarczany jest do mitochondriów, czyli części energetycznych komórki dzięki czemu zwiększa się ich wydolność. Co ważne wzrasta też liczba samych mitochondriów. To przekłada się na zwiększenie wydolności organizmu nawet 10-krotnie.

Kolejną ważna korzyścią z zabiegów w komorze hiperbarycznej jest łagodzenie procesów zapalnych, które mogą się pojawić zwłaszcza po intensywnym treningu. Przyśpiesza metabolizm i wzrasta tempo usuwania kwasu mlekowego z mięśni, w ten sposób zmniejszają się mikrourazy. Jednocześnie wzrasta tempo namnażania się nowych komórek co jest bardzo ważne w przypadku małych urazów.

Warto również wspomnieć, że tlenoterapia przyśpiesza proces angiogenezy, tworzą się nowe komórki krwi odpowiedzialna za rozprowadzanie tlenu po organizmie w trakcie wysiłku.

Widać, że zabiegi w komorze hiperbarycznej mają bardzo pozytywny wpływ na regenerację organizmu i umożliwiają osiąganie lepszych wyników podczas treningu.

Zabiegi w komorze hiperbarycznej, a fazy treningu.

Zabiegi tlenoterapii w komorze hiperbarycznej przynoszą tak wiele korzyści, że warto je stosować w każdej fazie treningu. Przede wszystkim właściwie wplecione w plan treningu pozwolą na szybszą regenerację po wysiłku, oraz na osiąganie lepszych wyników w trakcie treningu. Zabiegi warto też stosować w czasie zawodów, kiedy szybka regeneracja jest kluczowa. Z kolei po okresie zawodów warto stosować zabiegi tlenoterapii aby ułatwić gojenie się mikrourazów w ścięgnach, mięśniach, więzadłach i innych tkankach.

 

Pamiętaj wielu czołowych sportowców korzysta z zabiegu tlenoterapii, dołącz do nich!

 

 

Jeżeli masz pytania zapraszamy do kontaktu .

Zadzwoń ? 502361596

lub 605337651 . ⭐️ Umów się już dziś . ⭐️

Bielsko-Biała ul.Cechowa 10

www.medycynatlenowa.pl